υπεύθυνος/η λογιστηρίου - μαρκόπουλο

Επικοινωνία
Ιωάννα Ματούλα, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
μαρκόπουλο, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
34414
Τηλέφωνο
2106770523

περιγραφή εργασίας

Θα ήθελες να εργαστείς ως υπεύθυνος/η λογιστηρίου σε μία απο τις πιοταχύτατα αναπτυσσόμενες ελληνικές εταιρείες; Διαθέτεις εμπειρία σε αντίστοιχη θέση υπεύθυνου/ης λογιστηρίου;Ο/Η υπεύθυνος/η λογιστηρίου θα είναι υπεύθυνος/η για την εποπτεία του λογιστηρίου της εταιρίας και τη συνολική επίβλεψη των λογιστικών εργασιών της επιχείρησης.

παροχές

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση του/της  υπεύθυνού/ης λογιστηρίου:

  • ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε μια συνεχές αναπτυσσομένη ελληνική εταιρία
  • Συνεχή εκπαίδευση

αρμοδιότητες

Τα καθήκοντά σου ως υπεύθυνος/η λογιστηρίου θα περιλαμβάνουν:

  • Συμφωνία Πελατών, Προμηθευτών-Τρίτων.
  • Συμφωνία Τραπεζών.
  • Έλεγχος παραστατικών.
  • Καταχώρηση τιμολογίων δαπανών και λοιπών λογιστικών εγγραφών μέσω SAP.
  • Προετοιμασία δηλώσεων Παρακρατούμενοι, ΦΜΥ κλπ
  • Γενικές εργασίες λογιστηρίου.
  • Ευθύνη ομάδας λογιστηρίου.

προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα για τη θέση του/της υπεύθυνού/ης λογιστηρίου είναι:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση του Λογιστικού σχεδίου, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ.
  • Γνώση αγγλικών.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Microsoft Office (Word, Excel, Outlook).
  • Επιθυμητή η γνώση προγράμματος SAP.
  • Επιθυμητή η γνώση Μισθοδοσίας.

δεξιότητες

  • Επικοινωνιακές, οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες, ομαδικότητα.
  • Θα εκτιμηθεί θετικά τυχόν προϋπηρεσία σε διοίκηση ομάδας ατόμων.

εμπειρία

  • Επαγγελματική προϋπηρεσία 8-10 έτη σε βιβλία Γ’ κατηγορίας.

Αν ενδιαφέρεσαι για την θέση του/της  υπεύθυνού/ης λογιστηρίου κάνε την αίτησή σου τώρα. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να τηλεφωνήσεις στο 2166001394, Ioanna Matoula .

Σε περίπτωση που το βιογραφικό σας εγκριθεί, ενδέχεται να λάβετε ένα αυτοποιημένο μήνυμα προκειμένου να υποβάλετε ένα video απαντώντας σε κάποιες ερωτήσεις.Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.