νοσηλευτές - αθήνα

Επικοινωνία
Ντόρα Τζεβελέκου, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
επιστήμες υγείας
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
30354
Τηλέφωνο
2166001387

περιγραφή εργασίας

Είσαι Νοσηλευτής-τρια με τουλάχιστον 1 έτος προυπηρεσία ως Νοσηλευτής-τρια σε κλινική ή διαγνωστικό κέντρο;

Διάβασε παρακάτω και κάνε την αίτησή σου τώρα για τη θέση Νοσηλευτής-τρια σε έναν από τους μεγαλύτερους και αναπτυσσόμενους όμιλους ιατρικών υπηρεσιών.

παροχές

Για τη θέση του/της  Νοσηλευτή-τριας προσφέρονται:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης καριέρας σε ένα σύγχρονο και αξιοκρατικό περιβάλλον

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες της θέσης του/της Νοσηλευτή-τριας  περιλαμβάνουν:

  • Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια συνήθων διαγνωστικών ελέγχων (παρακολούθηση σφυγμών, πίεσης αίματος και θερμοκρασίας, παροχή φαρμάκων και ενέσεων κ.λπ.)
  • Παρακολούθηση και καταγραφή της κατάστασης του ασθενή και τεκμηρίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών φροντίδας
  • Παροχή θεραπείας σε περιστατικά έκτακτης ανάγκης
  • Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας
  • Συνεργασία με το ιατρικό προσωπικό

προσόντα

Ο ιδανικός/η υποψήφιος/α για τη θέση του/της Νοσηλευτή-τριας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΠΕ ή ΤΕ Νοσηλευτικής
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών - Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Ομαδικό πνεύμα

δεξιότητες

  • Πολύ καλές δεξιότητες επικοινωνίας και εν συναίσθηση
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Υπευθυνότητα, και διακριτικότητα
  • Επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά

εμπειρία

  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσία στον τομέα της υγείας

απαιτούμενη εκπαίδευση

  • IEK

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η θέση του/της Νοσηλευτή/τρια σου ταιριάζει, τότε κάνε την αίτησή σου τώρα ή επικοινώνησε μαζί μου για περισσότερες πληροφορίες Ντόρα Τζεβελέκου στο 2166001387.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.  Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.