λογιστής - οινόφυτα

Επικοινωνία
katerina sarantopoulou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
οινόφυτα, στερεά ελλάδα
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
29718

Περιγραφή εργασίας

Διαθέτεις εμπειρία ως έμπειρος Λογιστής; Θέλεις να εργασθείς ως έμπειρος Λογιστής σε μια από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες στον τομέα των χημικών και απορρυπαντικών προϊόντων; Αν ναι, τότε μην χάνεις την ευκαιρία και κάνε την αίτηση σου τώρα για την θέση του/της έμπειρου Λογιστή!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον/στην έμπειρο Λογιστή:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον και συνεχή εκπαίδευση

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες του ρόλου του/της έμπειρου Λογιστή είναι:

  • Έλεγχος λογιστικών καταχωρήσεων (πληρωμές, εισπράξεις, δαπάνες) και επίβλεψη των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Σύνταξη φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, φόρος εισοδήματος) και υποβολή στο Taxis Net
  • Συμμετοχή στο φορολογικό σχεδιασμό και στη διαμόρφωση του προϋπολογισμού
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Συμμετοχή στην έκδοση ισολογισμού

προσόντα

Για να μπορέσεις να ανταποκριθείς στο ρόλο του/της έμπειρου Λογιστή θα πρέπει να διαθέτεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Λογιστικής/Οικονομικών
  • Προϋπηρεσία 4 - 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, ελληνικών λογιστικών προτύπων & διεθνών λογιστικών προτύπων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού μηχανογραφικών λογιστικών προγραμμάτων και προγράμματος ERP
  • Εμπειρία στη τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Εχεμύθεια και υπευθυνότητα

Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση έμπειρου Λογιστή; Μπορείς να ζητήσεις τη Σαραντοπούλου Κατερίνα ή να καλέσεις στο 2166001365 ή να στείλεις email στο ksarantopoulou@randstad.gr. Κάνε την αίτησή σου τώρα! #accountingpositions

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.