βοηθός λογιστή - χολαργός

Επικοινωνία
Ευγενία Πλιάτσικα, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
χολαργός, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
31642
Τηλέφωνο
2310414731

περιγραφή εργασίας

Έχεις εργαστεί ως βοηθός λογιστή σε ένα οργανωμένο λογιστήριο; Είσαι επικοινωνιακός/-ή, υπεύθυνος/η και δίνεις προσοχή στην λεπτομέρεια;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε ίσως σε ενδιαφέρει ένας ρόλος του/της βοηθού λογιστή όπως ο παρακάτω!

Κάνε το επόμενο βήμα στην καριέρα σου και γίνε ο/η νέος/-α βοηθός λογιστή σε πολυεθνικό περιβάλλον!

παροχές

Για τη θέση του/της βοηθού λογιστή η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Ιδιωτική Ιατροφαρμακευτική Ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες του ρόλου του/της βοηθού λογιστή είναι:

  • Τήρηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και ενημέρωση των καρτελών πελατών και προμηθευτών
  • Εισπράξεις και εξοφλήσεις οφειλών
  • Συμφωνίες με πελάτες και προμηθευτές για τυχόν ανεξόφλητα τιμολόγια
  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και άλλων λογιστικών εγγράφων
  • Υποστήριξη στην παρακολούθηση ταμειακών ροών (Cash flow)
  • Επικοινωνία με τραπεζικά ιδρύματα
  • Διασφάλιση της αποτελεσματικής και ακριβούς εκτέλεσης των ημερήσιων ταμειακών ροών με χρήση λειτουργιών του συστήματος ηλεκτρονικής τραπεζικής (επεξεργασία μετρητών, μεταφορές, καταχώρηση extrait Τραπεζών)
  • Διατήρηση φυσικού και ψηφιακού αρχείου αρχειοθέτησης, σύμφωνα με τις απαιτήσεις των φορολογικών αρχών, όλων των τιμολογίων, συμφωνιών και άλλων σχετικών εγγράφων για την υποστήριξη των αναφορών ταμειακών ροών
  • Υποστήριξη σε άλλα μέλη της ομάδας του Οικονομικού Τμήματος

προσόντα

Για να μπορέσεις να ανταποκριθείς στο ρόλο του/της βοηθού λογιστή θα πρέπει να διαθέτεις:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ, ERP και προγραμμάτων MS Office
  • Προϋπηρεσία σε περιβάλλον CRM κατά προτίμηση SAP
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

δεξιότητες

  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός

εμπειρία

  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία στη τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας

Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση του/της βοηθού λογιστή; Μπορείς να ζητήσεις την Ευγενία Πλιάτσικα ή να καλέσεις στο 6952221005 να στείλεις email στο epliatsika@randstad.gr. Κάνε την αίτησή σου τώρα!#accountingpositions

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.