υπεύθυνος κλάδου ζωής & υγείας - αθήνα

Επικοινωνία
Ιωάννα Ματούλα, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
32047
Τηλέφωνο
2106770523

περιγραφή εργασίας

Διαθέτεις εμπειρία ως υπεύθυνος κλάδου ζωής και υγείας στον ασφαλιστικό κλάδο;

Αισθάνεσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα ως υπεύθυνος στον κλάδο ζωής και υγείας ώστε να εξελίξεις την καριέρα σου;

Έχεις δυναμική προσωπικότητα,άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και δεξιότητες συντονισμού και οργάνωσης εργασιών;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε μην χάσεις την ευκαιρία να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως υπεύθυνος στον κλάδο ζωής και υγείας!

Κάνε την αίτηση σου τώρα!

παροχές

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση του Υπεύθυνου Κλάδου Ζωής και Υγείας:

  • Ανταγωνιστικός μισθός

  • Ολοκληρωμένη και συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση στα προϊόντα Ασφάλισης Ζωής και Υγείας

  • Ιδιωτικό Νοσοκομειακό Πρόγραμμα Υγείας

  • Εξοπλισμός εργασίας

  • Εταιρική σύνδεση κινητού

  • Δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας

  • Δυνατότητα τηλεργασίας ορισμένες ημέρες τον μήνα

αρμοδιότητες

Οι κύριες αρμοδιότητες του υπεύθυνου κλάδου ζωής και υγείας είναι:

  • Οργάνωση διαδικασιών-εργασιών στον κλάδο ζωής και υγείας

  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών στον κλάδο ζωής και υγείας

  • Καταχώρηση συμβολαίων στα συστήματα της εταιρίας και διαχείριση portals συνεργαζόμενων ασφαλιστικών εταιρειών

  • Διαχείριση ζημιών

  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για επίλυση εκκρεμοτήτων

  • Αρχειοθέτηση και παρακολούθηση εσωτερικών αιτημάτων

  • Επικοινωνία με συνεργάτες του δικτύου

  • Διεκπεραίωση αιτημάτων συνεργατών

προσόντα

Ο/Η κατάλληλος-η υποψήφος-α για τη θέση Υπεύθυνος Κλάδου Ζωής και Υγείας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Επαγγελματική Πιστοποίηση Ασφαλιστικών Σπουδών (επιπέδου Α τουλάχιστον)

  • Απαραίτητη εμπειρία στο Underwriting κλάδων Ζωής κι Υγείας

  • Εμπειρία στον χειρισμό των Portal των Ασφαλιστικών Εταιρειών

  • Εμπειρία στον χειρισμό συστήματος Bluebyte

  • Άριστη Γνώση MS Office

  • Δυνατότητα να εργαστεί σε ομαδικό περιβάλλον εργασίας

  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

  • Επιθυμητή γνώση αγγλικών

εμπειρία

Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση

Αν θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Υπεύθυνος Κλάδου Ζωής και Υγείας κάνε την αίτηση σου άμεσα!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις με την Ιωάννα Ματούλα στο imatoula@randstad.gr

 Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Please note that for transparency and equity reasons, only those applications made online via our site will be assessed. After the screening of all the CVs received, we will only contact the candidates who meet the requirements of the job to arrange an interview. ​ All applications are considered strictly confidential.