στέλεχος πωλήσεων δικτύου - θεσσαλονίκη

posted
contact
Ioanna Koutsiona, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
θεσσαλονίκη, attica
sector
sales, marketing & retail
job type
permanent
reference number
31326
contact
phone
+30 2310414731

job description

Έχεις εμπειρία στον κλάδο των πωλήσεων και σου αρέσουν οι προκλήσεις και η επίτευξη των στόχων;

Έχεις εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες και διακρίνεσαι για την πελατοκεντρική σου αντίληψη;

Είσαι έτοιμος/η να κάνεις το επόμενη βήμα στην καριέρα σου σε μία κορυφαία εταιρεία εμπορίας καυσίμων;

Αν η απάντηση σου στα πιο πάνω είναι θετική, τότε μη χάσεις αυτή την ευκαιρία! Κάνε τώρα αίτηση για τη θέση Στέλεχος Πωλήσεων Δικτύου!

benefits

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση Στέλεχος Πωλήσεων Δικτύου τα παρακάτω:

  • Δυναμικό μισθολογικό πακέτο
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάρτα καυσίμων
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες προσωπικής και επαγγελματικής εξέλιξης

responsibilities

Τα καθήκοντα της θέσης Στέλεχος Πωλήσεων Δικτύου είναι:

  • Διατήρηση και ανάπτυξη των πωλήσεων των συνεργατών της εταιρείας
  • Δημιουργία μακροχρόνιων και επωφελών εμπορικών σχέσεων, παρακολούθηση των συμφωνιών
  • Υλοποίηση του επιχειρησιακού πλάνου στην περιοχή ευθύνης
  • Συλλογή και ανάλυση πωλήσεων, προβλέψεις, διαφοροποιήσεις στην τιμολογιακή πολιτική ανάλογα με τις περιστάσεις
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των εξελίξεων
  • Διασφάλιση της διαρκής ενημέρωσης των πελατών πάνω σε θέματα τεχνικής φύσης, προσφέροντας λύσεις και προτάσεις και διασφαλίζοντας την τήρηση των εταιρικών προτύπων λειτουργίας και την παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών στους πελάτες
  • Επισκέψεις σε πελάτες της περιοχής ευθύνης

qualifications

Ο/η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση Στέλεχος Πωλήσεων Δικτύου θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ, κατά προτίμηση Θετικής Κατεύθυνσης
  • Άριστή γραπτή και προφορική επικοινωνία στην ελληνική και αγγλική γλώσσα
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Δυνατότητα πραγματοποίησης ταξιδιών εκτός Θεσσαλονίκης

skills

  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες
  • Στοχοπροσήλωση
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Άνεση και εμπειρία εξυπηρέτησης πελατών, ανάπτυξης δικτύου ή πωλήσεων

experience

  • Απαραίτητη εμπειρία σε θέση πωλήσεων τουλάχιστον 3 ετών

information

Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση Στέλεχος Πωλήσεων Δικτύου περιμένουμε την αίτηση σου!

Για πληροφορίες μπορείς να καλέσεις καθημερινά 9.00-17.00 στο 2316002044 ή στο 6941575964 και να ζητήσεις την Ιωάννα Κουτσιώνα.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.