πωλητής/τρια σύμβουλος φωτισμού - ανατολική θεσσαλονίκη

posted
contact
Elena Vasileiou, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
ανατολική θεσσαλονίκη, central macedonia
sector
retail
job type
permanent
reference number
31074
contact
phone
+30 2310414732

job description

Έχεις εμπειρία στις πωλήσεις εντός καταστήματος στον χώρο της διακόσμησης και είσαι έτοιμος για το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Επιθυμείς να ενταχθείς σε μία ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο του φωτισμού ως Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού;

Έχεις πελατοκεντρική αντίληψη και άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες;

Τότε μη χάσεις την ευκαιρία και κάνε σήμερα την αίτηση σου για την θέση Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού.

benefits

Η εταιρεία προσφέρει για την θέση Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρία επαγγελματικής εξέλιξης σε μία κορυφαία στον κλάδο εταιρεία

responsibilities

Οι αρμοδιότητες της θέσης Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού θα είναι οι εξής:

  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών με παροχή ολοκληρωμένων λύσεων προσαρμοσμένες στις ανάγκες τους
  • Διασφάλιση της άριστης εικόνας του καταστήματος σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας
  • Παροχή εξυπηρέτησης υψηλών προδιαγραφών σε ιδιώτες και εταιρικούς πελάτες για την κάλυψη των αναγκών τους και την πώληση προϊόντων της εταιρείας
  • Επίτευξη των στόχων πωλήσεων και παρακολούθηση των δεικτών απόδοσης του καταστήματος
  • Συνεργασία με το τμήμα προσφορών, μελετών και λογστήριο με στόχο την άμεση και γρήγορη εξυπηρέτηση
  • Επίλυση και αντιμετώπιση των ζητημάτων στα πλαίσια της άριστης λειτουργίας του καταστήματος

qualifications

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού θα πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα:

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία 2-5 έτη σε πωλήσεις εντός καταστήματος
  • Απαραίτητη εμπειρία σε πωλήσεις στον κλάδο της διακόσμησης: φωτισμός, έπιπλα, μπάνιο, κουζίνα, κατασκευές ή αντίστοιχο αντικείμενο
  • Εμπειρία σε πωλήσεις προϊόντων πολυτελείας θα εκτιμηθεί π.χ. έργα τέχνης
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας με ωράριο καταστημάτων στην ανατολική Θεσσαλονίκη

skills

  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας με απαιτητικό πελατολόγιο υψηλών προδιαγραφών
  • Ικανότητα διαχείρησης λειτουργιών του καταστήματος
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

experience

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων

information

Αν θέλεις να διεκδικήσεις την θέση Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Πωλητής/τρια Σύμβουλος Φωτισμού μπορείς να επικοινωνήσεις με την Έλενα Βασιλείου Δευτέρα εως Παρασκευή και ώρες 09:00-17:00 στο +30 2310 414 732 ή στο +30 694 078 1825 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.