προϊστάμενος λογιστηρίου - θεσσαλονίκη

posted
contact
Evgenia Pliatsika, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
θεσσαλονίκη, central macedonia
sector
accounting & finance
job type
permanent
reference number
31546
contact
phone
2310414731

job description

Διαθέτεις εμπειρία ως λογιστής/-στρια; Θέλεις να εργασθείς ως προϊστάμενος λογιστηρίου σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες της Βορείου Ελλάδος στον τομέα των Logistics; Αν ναι, τότε μην χάνεις την ευκαιρία και κάνε την αίτηση σου τώρα για την θέση του/της προϊστάμενου λογιστηρίου!

benefits

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον/στην προϊστάμενο λογιστηρίου:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση

responsibilities

Οι αρμοδιότητες του ρόλου του/της προϊστάμενου λογιστηρίου είναι:

  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Παρακολούθηση, έλεγχος και συμφωνία εμπορικής διαχείρισης με λογιστική διαχείριση
  • Συμφωνία και έκδοση ΦΠΑ, INTRASTAT, VIES και λοιπών φόρων
  • Έκδοση μισθοδοσίας (Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ, ΣΕΠΕ)

qualifications

Για να μπορέσεις να ανταποκριθείς στο ρόλο του/της προϊστάμενου λογιστηρίου θα πρέπει να διαθέτεις:

  • Πτυχίο Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης ΑΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε τήρηση διπλογραφικών Βιβλίων
  • Καλές γνώσεις λειτουργίας και εργασιών λογιστηρίου
  • Καλές γνώσεις εργατικών και εργατικής νομοθεσίας
  • Καλός χειρισμός προγραμμάτων ERP - Επιθυμητή γνώση του ERP της ENTERSOFT
  • Καλή γνώση εφαρμογών του Microsoft Office (word, excel κλπ)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

skills

Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες

experience

  • Προϋπηρεσία 4 - 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία στη τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας<

information

Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση προϊστάμενου λογιστηρίου; Μπορείς να ζητήσεις την Ευγενία Πλιάτσικα ή να καλέσεις στο 6952221005 να στείλεις email στο epliatsika@randstad.gr. Κάνε την αίτησή σου τώρα!#accountingpositions

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.