μηχανολόγος μηχανικός μελετητής - σχηματάρι

posted
contact
Anestis Kalampalikis, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
σχηματάρι, attica
sector
engineering, logistics, production & manufacturing
job type
permanent
reference number
31790
contact
phone
+30 6952361070

job description

Ενδιαφέρεσαι να εργαστείς ως Μηχανολόγος Μελετητής στο τμήμα έρευνας και ανάπτυξης μεγάλης ελληνικής βιομηχανίας; Έχεις εμπειρία από μελέτες και σχεδιασμό μεγάλων μηχανημάτων. Θα ήθελες να συμμετάσχεις ως Μηχανολόγος Μελετητής στην διαδικασία δημιουργίας μηχανολογικού εξοπλισμού; Αν η απάντηση είναι ναι τότε αναμένω την αιτησή σου.

benefits

Για τη θέση του Μηχανολόγου Μελετητή προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μπόνους απόδοσης
  • Έξοδα βενζίνης και διοδίων
  • Εταιρικό λεωφορείο από Κορυδαλλό μέχρι Σχηματάρι με ενδιάμεσες στάσεις
  • Συνεχής εκπαίδευση

responsibilities

Οι αρμοδιότητες της θέσης του Μηχανολόγου Μελετητή περιλαμβάνουν:

  • Μηχανολογικό σχεδιασμό μεγάλων μηχανημάτων σε 3D περιβάλλον
  • Μηχανολογικό σχεδιασμό εντολών παραγωγής για προϊόντα που κατασκευάζει η ίδια η εταιρεία
  • Μελέτη και κατασκευή μηχανολογικού εξοπλισμού ή βελτιστοποίηση υπάρχοντος
  • Επικοινωνία με εμπορικό τμήμα και τμήμα παραγωγής

qualifications

Τα απαραίτητα προσόντα της θέσης του Μηχανολόγου Μελετητή περιλαμβάνουν:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου (ΑΕΙ)
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα θα μετρήσει ως πλεονέκτημα
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων όπως Autocad , inventor, solidworks
  • Γνώση Αγγλικών και τεχνικών όρων για την ανάγνωση και κατανόηση τεχνικών εγχειριδίων στα αγγλικά.
  • Ικανότητα άμεσης διαχείρισης και επίλυσης τεχνικών ζητημάτων.

skills

  • Προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Ευχέρεια στην επίλυση προβλημάτων
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα

experience

  • 1- 3 χρόνια προϋπηρεσία στον σχεδιαστικό και μελετητικό κλάδο

information

Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του Μηχανολόγου Μελετητή ονομάζομαι Καλαμπαλίκης Ανέστης και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο +30 6952361070 ή στο akalampalikis@randstad.com για περισσότερες πληροφορίες.

#jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.