μηχανικός σχεδιαστής (cad) - μαγούλα

posted
contact
Anestis Kalampalikis, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
μαγούλα, attica
sector
engineering
job type
permanent
reference number
34259
contact
phone
+30 6952361070

job description

Αν είσαι απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ μηχανικός με εξειδίκευση και ενδιαφέρον στο κομμάτι της σχεδίασης τότε ίσως η θέση του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) είναι για σένα. Αν θες να γίνεις μέλος μιας έμπειρης ομάδας σχεδιαστών σε μία από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές εταιρείες που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα στον τομέα του προφίλ αλουμινίου τότε δες παρακάτω. Ίσως η θέση του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) είναι για σένα.

benefits

Η εταιρεία για τη θέση του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης σε έναν δυναμικό και αναπτυσσόμενο διεθνή όμιλο
  • Ευκαιρία παρακολούθησης περαιτέρω ανάπτυξης επαγγελματικής τεχνογνωσίας
  • Επιβράβευση και παρακίνηση συνθηκών εργασίας
  • Εταιρικό λεωφορείο για μετακίνηση από αθήνα προς μαγούλα και πίσω

responsibilities

Οι αρμοδιότητες του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) είναι:

  • Συμμετοχή στη διαδικασία ανάπτυξης νέων προϊόντων.
  • Συμμετοχή στα στάδια του λεπτομερούς σχεδιασμού.
  • Συμμετοχή σε έργα διαφορετικής πολυπλοκότητας και διάρκειας.
  • Διατήρηση και ενημέρωση βάσης δεδομένων για την καταγραφή δεδομένων σχεδιασμού CAD.
  • Συνεργασία και υποστήριξη της ομάδας Ε&Α.

qualifications

Τα προαπαιτούμενα προσόντα του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) είναι:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ μηχανολογικού τομέα με εξειδίκευση στη σχεδίαση CAD
  • Άριστη γνώση λογισμικού CAD (AutoCAD και Autodesk Inventor)
  • Έμπειρος χρήστης MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες γραπτού και προφορικού λόγου στα Αγγλικά

skills

  • Καλή οργάνωση
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

experience

1-2 χρόνια προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη βιομηχανία ή θέση.

information

Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του Μηχανικού Σχεδιαστή (CAD) ονομάζομαι Καλαμπαλίκης Ανέστης και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο +30 6952361070 ή στο akalampalikis@randstad.com για περισσότερες πληροφορίες. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.