μηχανικός πωλήσεων in αθήνα

posted
contact
ilia lymberopoulou, randstad hellas
job type
permanent

job details

posted
location
αθήνα, attica
sector
engineering, logistics, production & manufacturing
job type
permanent
reference number
11538
contact

job description

Έχετε εμπειρία σαν μηχανικός στο χώρο της τηλεπικοινωνίας και αγαπάτε τις πωλήσεις;

Θέλετε να εργαστείτε ως  Μηχανικός Πωλήσεων στο χώρο των οργάνων μετρήσεων και λύσεων τηλεπικοινωνιών και IT;

Είστε επικοινωνιακός με προσανατολισμό στο αποτέλεσμα;

Αν η απάντησή σας είναι ναι, αυτή η ευκαιρία σας ενδιαφέρει.

benefits

Η εταιρία προσφέρει στο Μηχανικό Πωλήσεων:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Bonus
  • Κινητό τηλέφωνο

responsibilities

Οι αρμοδιότητες του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:

  • Διαχείριση λογαριασμών πελατών
  • Ανάλυση αναγκών πελατών και σύνταξη προσφορών
  • Εφαρμογή του πλάνου πωλήσεων σύμφωνα με την στρατηγική της Εταιρείας

requirements

Τα προσόντα που πρέπει να διαθέτει ο Μηχανικός Πωλήσεων είναι:

  • Πτυχίο Ανωτάτου ή Ανωτέρου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (ειδίκευση Τηλεπικοινωνίες ή ΙΤ)
  • Επαγγελματισμός, δημιουργική προσωπικότητα με άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, ομαδικό πνεύμα, δυνατότητα διαπραγματεύσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Eμπειρία ή γνώσεις σε τεχνολογίες GEthernet, IP, 3G/LTE, xDSL επιθυμητή
  • 1-3 έτη προϋπηρεσίας

information

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Μηχανικού Πωλήσεων, παρακαλώ επικοινωνήστε με την Ήλια Λυμπεροπούλου στο 2106770523.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Please note that for transparency and equity reasons, only those applications made online via our site will be assessed. After the screening of all the CVs received, we will only contact the candidates who meet the requirements of the job to arrange an interview. ​ All applications are considered strictly confidential.