ηλεκτρολόγος μηχανικός τεχνικών μελετών - αθήνα

posted
contact
Despina Alexiou, Randstad Hellas
job type
permanent

job details

posted
location
αθήνα, attica
sector
engineering, logistics, production & manufacturing
job type
permanent
reference number
30743
contact
phone
+30 216 6001342

job description

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και έχεις εμπειρία σε μελέτες κτιριακών εγκαταστάσεων; Ξέρεις να χειρίζεσαι σε πολύ καλό επίπεδο το Autocad; Δίνεις προσοχή στη λεπτομέρεια και θέλεις να κάνεις το επόμενο επαγγελματικό σου βήμα σε μία απο τις μεγαλύτερες εταιρείες συστημάτων ασφαλείας της χώρας; Αν η απάντηση είναι "ναι", τότε μάλλον είσαι ο κάταλληλος υποψήφιος για τον πελάτη μας!

benefits

Η εταιρία προσφέρει για την θέση του Μηχανικού Τεχνικών Μελετών:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές Εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση

responsibilities

Οι αρμοδιότητες της θέσης Μηχανικού Τεχνικού Μελετών, είναι οι εξής:

  • Παρακολούθηση, οργάνωση και υποστήριξη των τεχνικών μελετών που υλοποιούνται από την εταιρεία
  • Επιλογή στρατηγικής και τακτικής τεχνικής προσέγγισης για κάθε έργο τεχνικής μελέτης συστημάτων ασφαλείας
  • Προετοιμασία, σχεδιασμός, κοστολόγηση και υποστήριξη των έργων
  • Παρακολούθηση τεχνικών μελετών και προϋπολογισμών έργων
  • Έλεγχος των προτάσεων-μελετών που συντάσσονται από τα μέλη της ομάδας ανάπτυξης πωλήσεων
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα για την ομαλή εξέλιξη του επιχειρηματικού πλάνου της εταιρίας
  • Συμμετοχή στο μελετητικό σκέλος των διαγωνισμών και εκπόνηση του αντίστοιχου πλάνου
  • Παρακολούθηση και διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Επικοινωνία με αρμόδιους για τα έργα (φορείς, πελάτες και συνεργάτες)

qualifications

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για τη θέση του Μηχανικού Τεχνικών Μελετών θα πρέπει να έχει:

  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών συναφούς αντικειμένου
  • Άριστη χρήση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Εμπειρία χρήσης του προγράμματος AutoCAD
  • Εγγεγραμμένος/η στο Μητρώο ΤΕΕ.
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

skills

  • Μεθοδικότητα, ομαδικότητα και εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Ανεπτυγμένη διαπραγματευτική ικανότητα και πελατοκεντρική αντίληψη

experience

   Επιθυμητή προηγούμενη εμπειρία συναφούς αντικειμένου

educational requirements

  • AEI

information

Αν θεωρείτε ότι το προφίλ σας ταιριάζει σε αυτή τη θέση του Μηχανικού Τεχνικών Μελετών, τότε περιμένουμε την αίτησή σας!

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Δέσποινα Αλεξίου στο +30 6940275872 #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.