ηλεκτρολόγος μηχανικός - στέλεχος διεύθυνσης συντήρησης in θεσσαλονίκη

posted
contact
aliki tsakmaka, randstad hellas
job type
permanent

job details

posted
location
θεσσαλονίκη, central macedonia
sector
engineering, logistics, production & manufacturing
job type
permanent
reference number
9847
contact

job description

Μοναδική ευκαιρία για εσένα που είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Ηλεκτρονικός Μηχανικός και θέλεις να ενταχθείς σε μια πολυεθνική βιομηχανία με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Αν είσαι απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ και σε ενδιαφέρει μια καριέρα με συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη τότε άδραξε την ευκαιρία και κάνε τώρα την αίτηση σου.

Οι καθημερινές αρμοδιότητες εργαζόμενος στην Διεύθυνση Συντήρησης θα είναι:

  • Καθημερινή παρακολούθηση Software και Hardware συστημάτων του Εργοστασίου
  • Υποστήριξη servers και δικτύων
  • Ηλεκτρολογικές συντηρήσεις εξοπλισμού
  • Έγκαιρη διάγνωση και επίλυση προβλημάτων δικτύων και ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού
  • Τήρηση πρωτοκόλλου συντήρησης και βλαβών

benefits

Η εταιρία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Μεταφορά από και προς τον τόπο εργασίας

requirements

Έχεις τα παρακάτω προσόντα; Εάν ναι, τότε είσαι κατάλληλος για την θέση.

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Πληροφορικής ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε υποστήριξη server και υποστήριξη δικτύων
  • Γνώση και εμπειρία σε active directory, windows server, back up policies, network administration, firewall
  • Γνώσεις προγραμματισμού PLC Simatic S7 και SCADA WinCC
  • Επιθυμητές γνώσεις EPLAN, Autocad
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες

information

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η παραπάνω θέση, κάνε την αίτηση σου άμεσα και εάν θέλεις κάποια διευκρίνιση μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 2310414731 καθημερινά από τις 09.00 έως τις 17.00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.