marketing manager - αθήνα

Επικοινωνία
Τζίνα Βαμβάτσικου, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
πωλήσεις & μάρκετινγκ
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
31593
Τηλέφωνο
2166001356

περιγραφή εργασίας

Διαθέτεις εμπειρία στο χώρο του marketing και επιθυμείς να εξελιχθείς στον τομέα αυτόν; Χαρακτηριζεσαι από δυναμισμό, καινοτομία, οργάνωση και πάθος για το marketing; Σου αρέσει να χαράζεις στρατηγική και να ενδυναμώνεις διαρκώς την εταιρική εικόνα της εταιρείας, μεγιστοποιώντας τα κέρδη;

Αν ναι, μην χάσεις αυτή την ευκαιρία! Κάνε αίτηση τώρα και διεκδίκησε την θέση εργασίας Marketing Manager σε μια από τις πιο γνωστές εταιρείες στρωμάτων και κρεβατιών σε Ελλάδα και Εξωτερικό.

παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Marketing Manager τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό, λάπτοπ
  • Ετήσιο μπόνους
  • Διατακτικές σίτισης
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες του/της Marketing Manager θα είναι:

  • Προετοιμασία του ετήσιου πλάνου marketing και των αντίστοιχων προϋπολογισμών
  • Παρακολούθηση και ανάλυση της αγοράς (εσωτερικό-εξωτερικό), ανάλυση ανταγωνισμού
  • Εντοπισμών νέων ευκαιριών και τρόπων βελτίωσης υπαρχόντων προϊόντων και υπηρεσιών για την αύξηση των πωλήσεων
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Διαχείριση και εποπτεία διαφημιστικού υλικού (τηλεοπτικές/ ψηφιακές καμπάνιες, γυρίσματα, φωτογραφίσεις κλπ)
  • Σχεδιασμός υλικών συσκευασίας για τα προϊόντα του καναλιού διανομής σε χονδρική και λιανική
  • Επίβλεψη των ενεργειών που αφορούν το eshop
  • Συνεργασία με τμήματα λιανικής, χονδρικής και εξωτερικού για την καταγραφή αναγκών σχεδιασμού επικοινωνίας, ακόμη και με εξατομικευμένες ενέργειες
  • Συντονισμός και επίβλεψη των digital, pr agencies και άλλων συνεργατών
  • Υποστήριξη και διαχείριση ομάδας marketing
  • Εύρεση νέων συνεργατών – προμηθευτών και διαρκή επαναξιολόγηση αυτών
  • Ενέργειες Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης. (πχ: διαχείριση αιτημάτων για βοήθεια, διοργάνωση εθελοντικής αιμοδοσίας, δενδροφύτευση, κ.α.)

προσόντα

Το ιδανικό πρφίλ για τη θέση του/της Marketing Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Marketing, MME, Επικοινωνία, Δημοσιογραφία ή συναφές αντικείμενο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πιστοποιήσεις digital marketing (Socialmedia/ Google Ads) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε κατασκευαστικές εταιρείες ή retail θα εκτιμηθεί
  • Άπταιστη χρήση της Αγγλικής γλώσσας, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

δεξιότητες

  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Επιχειρηματική στάση και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία

εμπειρία

  • Τουλάχιστον 3-5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση εργασίας

Αν είσαι έτοιμος/η να κάνεις το επόμενο βήμα στη καριέρα σου, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Marketing Manager μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2166001356 #marketingjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.