χημικός μηχανικός in θεσσαλονίκη

Επικοινωνία
konstantinos papadopoulos, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
θεσσαλονίκη, κεντρική μακεδονία
Κλάδος
μηχανικοί, βιομηχανία & logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
10365
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Μοναδική ευκαιρία για εσένα που είσαι Χημικός Μηχανικός και θέλεις να ενταχθείς σε μια πολυεθνική βιομηχανία με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Θα εργάζεσαι στο Τμήμα Χημείου απολαμβάνοντας τα προνόμια που θα σου παρέχονται καθώς η εταιρία εκτός από ανταγωνιστικό μισθό, παρέχει συνεχή εκπαίδευση και επιπλέον παροχές όπως ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, μετακινήσεις από και προς την εργασία και πολλά άλλα.

Άδραξε την ευκαιρία και κάνε τώρα την αίτηση σου.

Ως Χημικός Μηχανικός θα έχεις τις παρακάτω ευθύνες και αρμοδιότητες:

  • Ενοργανες Χημικες αναλύσεις, ICP,XRAYPorosimeterFTIR
  • Διεκπεραίωση αναλύσεων στο Χημείο
  • Καθήκοντα Ποιοτικού Ελέγχου
  • Παρακολούθηση κανόνων ISO

παροχές

Η εταιρία για την θέση του Χημικού Μηχανικού παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτική Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση
  • Μεταφορά από και προς τον τόπο εργασίας

προσόντα

Έχεις τα παρακάτω προσόντα για την θέση του Χημικού Μηχανικού? Εάν ναι, τότε είσαι κατάλληλος για την θέση:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού, απαιραίτητο
  • Γνώση ISO 9001 & 14001
  • Βασικες γνώσεις ERP business-management software
  • Βασικές γνώσεις του κανονισμού  REACH της Ευρωπαικής Ενωσης
  • Εμπειρία σε περιβαλλοντικες μετρήσεις
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Αξιοπιστία

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η παραπάνω θέση, κάνε την αίτηση σου άμεσα και αν έχετε απορίες ή θέλετε περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου, Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, καθημερινά από τις 09.00 έως τις 17.00.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.