φαρμακοποιός - athens

Επικοινωνία
Ντόρα Τζεβελέκου, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
athens, αττική
Κλάδος
επιστήμες υγείας
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
26425
Τηλέφωνο
2166001387

περιγραφή εργασίας

Αναζητάς μια διαφορετική πρόκληση στο χώρο του φαρμακείου;

Είσαι Φαρμακοποιός με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, οραματιστής και θες να δημιουργήσεις. Τότε σίγουρα είσαι ο κατάλληλος φαρμακοποιός, για να αναλάβει ένα νέο έργο με μεγάλο όραμα και προοπτική, στο χώρο του φαρμακείου.

Αξιοποίησε το χρόνο που επένδυσες στις σπουδές σου ως φαρμακοποιός, κάνοντας τώρα την αίτηση σου για αυτή τη θέση φαρμακοποιού.

παροχές

Για τη θέση του/της Φαρμακοποιού προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής υποστήριξη και εκπαίδευση από κεντρική ομάδα έμπειρων επαγγελματιών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης μέσα από ένα μεγάλο επενδυτικό έργο

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες της θέσης του/της Φαρμακοποιού περιλαμβάνουν:

  • Συντονισμό των εργασιών του Φαρμακείου
  • Εκτέλεση και έλεγχο συνταγών των Ασφαλιστικών Ταμείων Υγείας
  • Παροχή συμβουλών υγείας με βάση το νομοθετικό πλαίσιο
  • Πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και άλλων παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Παρακολούθηση αποθήκης
  • Εκτέλεση παραγγελιών προϊόντων

προσόντα

Ο ιδανικός/η υποψήφιος/α για τη θέση του/της Φαρμακοποιού θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι Φαρμακοποιού και Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Φαρμακοποιού
  • Προϋπηρεσία σε Φαρμακείο θα συνεκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση των φαρμάκων και παραφαρμάκων
  • Καλό χειρισμό Η/Υ (ιδιαίτερα excel)

δεξιότητες

  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Πελετοκεντρική προσέγγιση

εμπειρία

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως φαρμακοποιός
  • Εμπειρία σε συμβουλές φαρμάκου και συμπληρωμά

απαιτούμενη εκπαίδευση

  • AEI

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η θέση του/της Φαρμακοποιού σου ταιριάζει, τότε κάνε την αίτησή σου τώρα ή επικοινώνησε μαζί μου για περισσότερες πληροφορίες Ντόρα Τζεβελέκου στο 2166001387.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.  Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.