υπεύθυνος οικονομικών υπηρεσιών - σκαραμαγκάς

Επικοινωνία
eva stamou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
σκαραμαγκάς, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
15815
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Διαθέτεις εμπειρία στη διαχείριση των οικονομικών μιας εταιρείας; Έχεις αποκτήσει γνώσεις έχοντας εργαστεί σε λογιστήρια εμπορικών εταιριών; Μεγάλη εταιρία στο χώρο των χημικών προϊόντων είναι σε αναζήτηση υπεύθυνου των οικονομικών υπηρεσιών της.

παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του υπεύθυνου οικονομικών:

  • παρέχει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως των προσόντων
  • δίνει τη δυνατότητα να γίνεις μέλος ομάδας αναγνωρισμένης εταιρείας
  • παρέχει πακέτο ιδιωτικής ασφάλειας ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης

αρμοδιότητες

Τα καθήκοντα σου ως υπεύθυνος οικονομικών υπηρεσιών θα περιλαμβάνουν:

  • Διεύθυνση και διαχείριση ομάδας συνεργατών Οικονομικού Τμήματος
  • Συντονισμός των λειτουργιών του Οικονομικού Τμήματος με σκοπό την εύρυθμη λειτουργία του (σε συνεργασία με εξωτερικούς λογιστικούς συμβούλους)
  • Διαχείριση και εποπτεία συστήματος ταμειακών ροών, εσόδων και εξόδων
  • Παρακολούθηση της εξέλιξης των οικονομικών στοιχείων της Εταιρείας και αποστολή στη Διοίκηση σχετικών οικονομικών αναφορών
  • Προετοιμασία ετήσιου προϋπολογισμού και αναθεώρησή του (budget)

προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα για τη θέση του υπεύθυνου οικονομικών υπηρεσιών είναι:

  • Πτυχίο Ανώτατης Οικονομικής Σχολής
  • Επιθυμητό μεταπτυχιακό δίπλωμα Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης ή MBA
  • Προϋπηρεσία 5 ετών σε Τμήμα Οικονομικών Υπηρεσιών
  • Άριστη γνώση MS Office με έμφαση στο excel
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Δεξιότητες διαχείρισης ομάδας και ανθρώπων.
  • Εχεμύθεια, ακεραιότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια

Αν ενδιαφέρεσαι για την θέση του υπεύθυνου οικονομικών κάνε την αίτησή σου τώρα. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να τηλεφωνήσεις στο 2166001352, Εύα Στάμου

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.