υπεύθυνος μηχανικός παραγωγής - βόρεια προάστεια

Επικοινωνία
vasiliki mavrokefalou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
βόρεια προάστεια, αττική
Κλάδος
μηχανικοί βιομηχανία logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
20080

Περιγραφή εργασίας

Είσαι Μηχανικός απόφοιτος του Πολυτεχνείου με εμπειρία ως Υπεύθυνος Παραγωγής σε χημική βιομηχανία ; Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με συνδυαστική σκέψη και ομαδικό πνεύμα εκτελώντας καθήκοντα Υπεύθυνου Μηχανικού Παραγωγής τότε έχουμε την ιδανική θέση για εσένα.

Εάν θέλεις λοιπόν να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου και να εργαστείς σε μια πολυεθνική εταιρεία με την δυνατότητα να εξελιχθείς και να αναλάβεις πολλά νέα project τότε μην αργείς και κάνε την αίτηση σου!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον Υπεύθυνο Μηχανικός Παραγωγής:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο μισθολογικών αποδοχών
  • Σταθερό, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εταιρικό κινητό
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας

αρμοδιότητες

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Υπεύθυνου Μηχανικού Παραγωγής είναι:

  • Επίβλεψη και παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Διαχείριση και εκπαίδευση της ομάδας παραγωγής των εργατών και των εργατοτεχνιτών
  • Παρακολούθηση της σωστής τεχνολογικής εφαρμογής που ακολουθούν οι μηχανές της βιομηχανίας και η ενεργός συμμετοχή στην έρευνα για την εξέλιξη της τεχνολογίας αυτής
  • Διενέργεια δοκιμών εφαρμογής των υλικών  στις μηχανές παραγωγής για να επιτευχθούν τα απαιτούμενα αποτελέσματα
  • Προετοιμασία νέων συνταγών και δημιουργία της πρώτης ύλης
  • Διαμόρφωση επενδυτικών προτάσεων στην διοίκηση
  • Συνεργασία & συνεισφορά στην κατάρτιση, βελτίωση και υλοποίηση του επενδυτικού πλάνου της εταιρείας
  • Επίβλεψη και βελτίωση απόδοσης των εργαζομένων
  • Προγραμματισμός βαρδιών, συντονισμός και υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων

προσόντα

Αν είσαι ο Υπεύθυνος Μηχανικός Παραγωγής που αναζητούμε χρειάζεται να διαθέτεις:

  • Αποκλειστικά πτυχίο ΑΕΙ, Χημικού Μηχανικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδος 1- 2 φορές το μήνα
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση, συνέπεια, προσαρμοστικότητα & ευελιξία
  • Ικανότητα συνεργασίας και λεπτομερούς προσέγγισης  θεμάτων

Είμαι η Βάσια Μαυροκέφαλου και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες.#jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.