υπάλληλος προμηθειών in αθήνα

Επικοινωνία
vasiliki mavrokefalou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
μηχανικοί, βιομηχανία & logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
10317
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Ευκαιρία εργασίας ως Υπάλληλος Προμηθειών σε μεγάλη Κατασκευαστική Εταιρεία!

Έχεις αποδεδειγμένη εμπειρία στην οργάνωση προμηθειών και στις αγορές προϊόντων με πολύ καλές διαπραγματευτικές ικανότητες;

Είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων, τότε, ίσως, η θέση του Υπαλλήλου Προμηθειών είναι για σένα.

Ως Υπάλληλος Προμηθειών οι κύριες αρμοδιότητες σου θα είναι:

  • Η τήρηση  βάσης δεδομένων Εγκεκριμένων Προμηθευτών, Υπεργολάβων, Εξωτερικών  Συνεργατών.
  • Η αξιολόγηση των επιδόσεων τους σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα του Ομίλου.
  • Η διαπραγμάτευση και αναθεώρηση κεντρικών συμφωνιών με Προμηθευτές, Υπεργολάβους και εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Η διεξαγωγή έρευνας αγοράς για νέους προμηθευτές στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
  • Η οργάνωση διαδικασιών και η κεντρική διαχείριση των συμφωνιών με προμηθευτές και άλλους συνεργάτες.
  • Η τυποποίηση των εντολών αγοράς και των συμβάσεων για ανάθεση.
  • Η συνεργασία με το Τμήμα Cost Estimations και τους Project Managers για την ανάπτυξη προδιαγραφών και προτύπων προμηθευτών.

παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Υπάλληλο Προμηθειών:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία με κορυφαίο πελατολόγιο
  • Προοπτικές εξέλιξης & εκπαίδευσης

προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Υπαλλήλου Προμηθειών, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ (Τεχνικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης)
  • 3 – 5 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Γαλλικών, Ιταλικών ή Ισπανικών, θα θεωρηθεί ως πρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση MS-OFFICE
  • Εργατικότητα, υπευθυνότητα, μεθοδικότητα, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Είμαι η Βασιλική Μαυροκέφαλου και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.