τεχνολόγος τροφίμων - preveza

Επικοινωνία
elena vasileiou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
preveza, ήπειρος
Κλάδος
μηχανικοί βιομηχανία logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
23593

Περιγραφή εργασίας

Έχεις εμπειρία ως Τεχνολόγος Τροφίμων σε βιομηχανικό περιβάλλον και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Επιθυμείς να ανήκεις στην ομάδα ποιοτικού ελέγχου μίας δυναμικά αναπτυσσόμενης βιομηχανίας τροφίμων στην περιοχή της Πρέβεζας;

Αν η απάντησή σου είναι θετική τότε περιμένουμε την αίτησή σου. Στείλε το βιογραφικό σου άμεσα!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον/στην Τεχνολόγο Τροφίμων τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Εργασία στα πλαίσια μεγάλης και οργανωμένης εταιρείας πολυεθνικών προδιαγραφών
  • Δυνατότητες εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

αρμοδιότητες

Ο/Η Τεχνολόγος Τροφίμων θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Εισηγείται και προετοιμάζει το πλάνο δειγματοληψίας και ανάλυσης
  • Διασφαλίζει την ορθή τήρηση των διαδικασιών του τμήματος ποιοτικού ελέγχου
  • Ελέγχει και διασφαλίζει την ποιότητα των ά υλών
  • Καθοδηγεί, συμβουλεύει και ελέγχει το τμήμα παραγωγής σε θέματα διασφάλισης ποιότητας
  • Δημιουργεί αναφορές σχετικά με τα αποτελέσματα μικροβιολογικής και χημικής ανάλυσης του εργαστηρίου
  • Είναι υπέυθυνος του εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Μελετά και εφαρμόζει νέες μεθόδους έρευνας και ανάλυσης

προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Τεχνολόγος Τροφίμων θα πρέπει να έχει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ τεχνολόγου τροφίμων, χημικού, βιολόγου, βιοτεχνολόγου ή αντίχτοιχης ειδικότητας
  • Προυπηρεσία 2-3 ετών σε βιομηχανία τροφίμων σε αντίστοιχο τμήμα ποιοτικού ελέγχου
  • Εμπειρία και γνώση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας (HACCP, IFS, πρότυπα ασφάλειας και υγιεινής κλπ)
  • Ενδιαφέρον και εξοικείωση με τις τρέχουσες μεθόδους ανάλυσης στο χημικό και μικροβιολογικό πεδίο
  • Γνώση σε μοριακή μέθοδο ανάλυσης (PCR) θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας με κυλιόμενο ωράριο
  • Κριτική σκέψη, δεξιότητες οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Ηγετικές δεξιότητες και διαχείρισης ομάδας

Εαν επιθυμείς να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Τεχνολόγος Τροφίμων σε ένα δυναμικό βιομηχανικό περιβάλλον στην περιοχή της Πρέβεζας κάνε την αίτησή σου τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέσηΤεχνολόγος Τροφίμων  μπορείς να καλείς καθημερινά την Elena Vasileiou στο +30 6940781825 ή στο +30 2310414732 Δευτέρα εως Παρασκευή και ώρες 09:00-17:00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.