σύμβουλος εμπορικών οφειλών - κεντρο αθηνασ

Επικοινωνία
Ιωάννα Ζυγογιάννη, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
κεντρο αθηνασ, αττική
Κλάδος
εξυπηρέτηση πελατών
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
33936
Τηλέφωνο
+30 6940271795

περιγραφή εργασίας

Διαθέτε εμπειρία στον τομέα των νομικών ενεργειών και των καταγγελμένων οφειλών; Θέλετε να εργαστείτε σε μία απο τις μεγαλύτερες δικηγορικές εταιρίες ως σύμβουλος εμπορικών οφειλών αποκτώντας την κατάλληλη εμπειρία αλλά και μαθαίνοντας καινοτόμες πρακτικές στον χώρο των ληξιπρόθεσμων οφειλών; Αν θέλετε να εξελιχθείτε στον κλάδο των τραπεζοοικονομικών ως σύμβουλος εμπορικών οφειλών, καντε την αίτηση σας τώρα!

παροχές

Η δικηγορική εταιρεία για τη θέση του/της συμβούλου εμπορικών οφειλών προσφέρει:

  • ένα σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • ανταγωνιστικές μισθολογικές αποδοχές
  • bonus επιβράβευσης αναλογικά της παραγωγικότητας
  • εύκολη πρόσβαση μέσω ΜΜΜ

αρμοδιότητες

Ως σύμβουλος εμπορικών οφειλών θα έχετε τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • τηλεφωνική ενημέρωση προσωρινών καθυστερήσεων εμπορικού πελατολογίου
  • επιβεβαίωση είσπραξης ποσών καθυστερήσεων εντός των κατάλληλων προθεσμιών
  • νομικές ενέργειες στο πλαίσιο της είσπραξης ή καθυστέρησης των οφειλών
  • καταχώρηση δεδομένων και πληροφοριών σε σύγχρονα τεχνολογικά συστήματα

προσόντα

Για τη θέση του/της συμβούλου εμπορικών οφειλών χρειάζεται να διαθέτετε:

  • πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • άριστη γνώση ελληνικής γλώσσας
  • εξοικείωση με τεχνολογικά συστήματα και πλατφόρμες

δεξιότητες

  • πελατοκεντρική και ευγενική προσέγγιση προς τους οφειλέτες
  • επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες απαραίτητες

εμπειρία