πωλητής horeca - αθήνα

Επικοινωνία
anna ve, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
πωλήσεις, μάρκετινγκ & λιανικό εμπόριο
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
17403

Περιγραφή εργασίας

Έχεις εμπειρία ως Πωλητής HORECA; Έχεις όρεξη και πάθος για τη δουλειά σου και θέλεις να εξελιχθείς επαγγελματικά;

Θέλεις να εργαστείς ως Πωλητής HORECA σε μια ελληνική εμπορική εταιρεία με ηγετική θέση στον κλάδο της;

Εάν η απάντηση στα παραπάνω είναι ναι, τότε έχουμε την κατάλληλη θέση για εσένα και περιμένουμε την αίτησή σου!

παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Πωλητή HORECA τα παρακάτω:

  • Μηνιαίος σταθερός μισθός
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες του Πωλητή HORECA είναι οι παρακάτω:

  • Υπεύθυνος διαχείρισης, διατήρησης και ανάπτυξης υφιστάμενων πελατών
  • Εξεύρεση νέων πελατών μέσω της διείσδυσης σε μεγάλες ξενοδοχειακές αλυσίδες
  • Πραγματοποίηση επισκέψεων σε πελάτες εντός & εκτός Αττικής
  • Δειγματισμός & παρουσίαση προϊόντων
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαπραγμάτευση όρων συνεργασίας
  • Αποστολή προσφορών & διαχείριση παραγγελιών
  • Υποστήριξη μετά την πώληση

προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα του Πωλητή HORECA είναι τα παρακάτω:

  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία σε εξωτερικές πωλήσεις στον κλάδο του FMCG ή παρεμφερή κλάδο και ιδανικά με πελατολόγιο ξενοδοχειακών επιχειρήσεων
  • Γνώση αγοράς & διείσδυσης στην ξενοδοχειακή αγορά
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ στον τομέα Διοίκησης επιχειρήσεων/ Διοίκησης Ξενοδοχειακών επιχειρήσεων ή Οικονομίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Office, CRM , Excel, Power point)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Οργάνωση και προγραμματισμός
  • Ικανότητες παρουσίασης σε κοινό & διαπραγμάτευσης
  • Αναλυτική σκέψη & ηγετικές ικανότητες

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Άννα Βε  στο 2106770523

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.