πωλητής horeca - λαμία / λάρισα in greece

Επικοινωνία
ioannis karavokyris, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
greece, αττική
Κλάδος
πωλήσεις, μάρκετινγκ & λιανικό εμπόριο
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
9324
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Είσαι ένας έμπειρος πωλητής “On-trade” με όρεξη για ταξίδι και ιδανικά διαμένεις εκτός Αττικής; Έχεις δουλέψει στο χώρο των οινοπνευματωδών προωθώντας τις πωλήσεις κυρίως κρασιού ή μπύρας σε εταιρείες / καταστήματα που δραστηριοποιούνται στο χώρο του HORECA?

Αυτή είναι μια σημαντική ευκαιρία να αποτελέσεις μέλος μιας δυναμικής ομάδας πωλητών που δραστηριοποιούνται στο εμπόριο κυρίως κρασιού και μπύρας για μια πολύ γνωστή εταιρεία του χώρου εισαγωγής και διανομής.

Ο Πωλητής ON-TRADE έχει τις κάτωθι αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος τομέα πωλήσεων κυρίως premium μαρκών μπύρας και ποτών σε εκχωρημένους λογαριασμούς καθώς και να αξιολογήσει νέες επιχειρηματικές ευκαιρίες στις περιοχές του
  • Διατηρεί καθημερινή επικοινωνία με το πελατολόγιο ώστε να εξασφαλίσει την ομαλή εξέλιξη της συνεργασίας
  • Αναλύει τον ανταγωνισμό στην περιοχή δραστηριοποίησης και προτείνει λύσεις για αύξηση του μεριδίου αγοράς και της διείσδυσης ανά περιοχή και ανά συνεργάτη
  • Έρχεται σε επικοινωνία απευθείας με εταιρείες HORECA, με κάβες και με τους χονδρέμπορους / διανομείς στις περιοχές ευθύνης ώστε να εξασφαλίσει τη μέγιστη γεωγραφική κάλυψη
  • Είναι υπεύθυνος συντονισμού όλων των δραστηριοτήτων προώθησης: display, events, happenings
  • Παρακολουθεί τους ποιοτικούς και ποσοτικούς στόχους ανά περιοχή και ανά συνεργάτη

παροχές

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό Κινητό
  • Πρόγραμμα επιβράβευσης στοχοθέτησης
  • Ιδιωτική ασφάλιση

προσόντα

  • Απαιτούμενη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνια σε ανάπτυξη πωλήσεων κυρίως σε HORECA στο χώρο των οινοπνευματωδών ποτών
  • Ιδανικά να έχει ασχοληθεί με προώθηση μπύρας ή / και κρασιού
  • Πτυχίο σπουδών θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια απαραίτητη με έδρα εκτός Αττικής
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές αλλά και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά

πληροφορίες

Ιωάννης Καραβοκύρης
2166001339

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.