προϊστάμενος πωλήσεων - θεσσαλονίκη

Επικοινωνία
elena vasileiou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
θεσσαλονίκη, κεντρική μακεδονία
Κλάδος
πωλήσεις, μάρκετινγκ & λιανικό εμπόριο
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
17986

Περιγραφή εργασίας

Έχεις εμπειρία ως Προϊστάμενος Πωλήσεων σε επιχειρήσεις στον κλάδο της Γεωπονίας;

Είσαι έτοιμος για το επόμενο βήμα της καριέρας σου σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε μεγάλη εταιρία;

Έχεις δυναμική προσωπικότητα, εμπειρία σε οργάνωση ομάδας πωλητών καθώς και πάθος για την επίτευξη των στόχων;

Εάν η απάντηση είναι θετική και έχεις τα ανάλογα προσόντα, κάνε άμεσα την αίτηση σου και θα επικοινωνήσουμε μαζί σου για μια συνέντευξη.

παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Προϊστάμενο Πωλήσεων τις εξής παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό Σύστημα Bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop, κινητό τηλέφωνο
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

αρμοδιότητες

Ο Προϊστάμενος Πωλήσεων θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και παρακολούθηση της αγοράς για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Παρακολούθηση του υφιστάμενου πελατολογίου μέσω προσωπικών επαφών και επισκέψεων
  • Παρακολούθηση αιτημάτων πελατών και ανάπτυξη πωλήσεων
  • Διαπραγμάτευση των θεμάτων εμπορικής πολιτικής
  • Μελέτη του ανταγωνισμού και της αγοράς
  • Διαχείριση και οργάνωση ομάδας πωλητών

προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Προϊσταμένου Πωλήσεων θα πρέπει να έχει τα παρακάτω προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση Προϊσταμένου Πωλήσεων
  • Εμπειρία σε οργάνωση και διαχείριση ομάδας
  • Άριστη γνώση της αγοράς
  • Ικανότητα διαχείρισης καταστάσεων και εμπειρία σε λήψη αποφάσεων
  • Δυναμική προσωπικότητα με άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Υπευθυνότητα, μεθοδικότητα και οργάνωση

Μην χάσεις την ευκαιρία για να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου, στον τομέα των Πωλήσεων! Κάντε την online αίτησή σου τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις μπορείτε να καλείτε καθημερινά την Elena Vasileiou στο +30 2310414731 και ώρες 09:00-17:00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.