προϊστάμενος/η λογιστηρίου - εύβοια

Επικοινωνία
Ιωάννα Ματούλα, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
εύβοια, στερεά ελλάδα
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
34960
Τηλέφωνο
2106770523

περιγραφή εργασίας

Εργάζεσαι ως προϊστάμενος/η λογιστηρίου και επιθυμείς να κάνεις το επόμενό σου βήμα; Χαρακτηρίζεσαι για τις δεξιότητές σου ως προϊστάμενος/η λογιστηρίου;

Ελληνική, ηγέτιδα εταιρεία στο χωρο της εμφιάλωσης αναζητά προϊστάμενο/η λογιστηρίου.

Μήπως είσαι εσύ?

παροχές

Σε περίπτωση που είσαι ο/η προϊστάμενος/η λογιστηρίου που θα προσληφθεί, τότε θα έχεις:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Παροχή αυτοκινήτου
  • Έξοδα κίνησης

αρμοδιότητες

Ως προϊστάμενος/η λογιστηρίου, οι κύριες αρμοδιότητες σου θα είναι:

  • έλεγχος λογιστικων εγγραφών
  • μηνιαίος και ετήσιος υπολογισμός αποσβέσεων
  • συμφωνίες εμπορικού και γενικής λογιστικής
  • φοροτεχνικός έλεγχος
  • έλεγχος εισαγωγών και εξαγωγών

προσόντα

Για να διεκδικήσεις τη θέση του προϊστάμενου/ης λογιστηρίου θα πρέπει να έχεις:

  • Πτυχίο οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε λογιστήριο 3-5 ετών
  • Γνώση ΕΛΠ, IFRS
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office

δεξιότητες

  • εργατικότητα
  • υπευθυνότητα
  • ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • αναλυτική και κριτική σκέψη
  • έμφαση στην λεπτομέρεια

εμπειρία