πολιτικός μηχανικός - αθήνα

Επικοινωνία
elena vlachou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
μηχανικοί, βιομηχανία & logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
15835

Περιγραφή εργασίας

Είσαι Πολιτικός Μηχανικός με εμπειρία στην κατασκευή ξενοδοχειακών μονάδων, κατοικιών ή επαγγελματικών χώρων; 'Εχεις εμπειρία από project management; Εάν έχεις εργαστεί σε εργοτάξιο και είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και χρονοδιαγραμμάτων, τότε η θέση του Πολιτικού Μηχανικού σε μια από τις μεγαλύτερες κατασκευαστικές εταιρείες είναι για σένα!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του Πολιτικού Μηχανικού τα εξής:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

αρμοδιότητες

Τα βασικά σας καθήκοντα για τη θέση του Πολιτικού Μηχανικού είναι:

  • Επίβλεψη, συντονισμός και διαχείριση έργων εντός εργοταξίου
  • Σχεδιασμός και τήρηση χρονοδιαγράμματος εργασιών
  • Καθημερινή παρακολούθηση έργου και καταγραφή σχετικών εντύπων
  • Μεταβίβαση και γνωστοποίηση των δεδομένων στα συνεργαζόμενα τμήματα
  • Διενέργεια προμετρήσεων και επιμετρήσεων
  • Σύνταξη λογαριασμών για την εξέλιξη του έργου με μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Διαχείριση και επίλυση απλών αλλά και σύνθετων ζητημάτων
  • Επικοινωνία με συνεργάτες της εταιρείας

προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Πολιτικού Μηχανικού, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού (ΑΕΙ)
  • Τουλάχιστον 7 χρόνια εργοταξιακής εμπειρίας σε κατασκευή ξενοδοχειακών μονάδων, κατοικιών ή επαγγελματικών χώρων
  • Άριστη γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Ικανότητα στην επίτευξη στόχων και την τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης σύμφωνα με τις απαιτήσεις των έργων

Πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη θέση του Πολιτικού Μηχανικού είναι η ιδανική για την συνέχιση της επαγγελματικής σας καριέρας;

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες και να ζητήσεις την Έλενα Βλάχου. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.