μηχανολόγος μηχανικός - αθήνα

Επικοινωνία
elena vlachou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
μηχανικοί βιομηχανία logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
22830

Περιγραφή εργασίας

Είσαι Μηχανολόγος Mηχανικός και διαθέτεις εμπειρία ως Cost Estimator Engineer σε τεχνική ή κατασκευαστική εταιρεία; Διαθέτεις εργοταξιακή εμπειρία και ψάχνεις το επόμενο επαγγελματικό σου βήμα σε μία καταξιωμένη εταιρεία δίνοντας προσοχή στη λεπτομέρεια και διαθέτοντας την όρεξη να μπεις σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας, ίσως η συγκεκριμένη θέση εργασίας να είναι για σένα.

Για να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για την θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού διάβασε τη συνέχεια!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στο Μηχανολόγο Μηχανικό:

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

αρμοδιότητες

 Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Μηχανολόγου Μηχανικού είναι:

  • Κοστολογήσεις έργων σε διαγωνισμούς
  • Προετοιμασία διαγωνισμών (τεχνικά και οικονομικά)
  • Ενασχόληση με επί τόπου κατασκευή έργων
  • Επιμετρήσεις σε έργα
  • Συντονισμός υπεργολάβων
  • Συντονισμός χρονοδιαγράμματος και προϋπολογισμού
  • Ανασκόπηση εγγράφων έργων (σχέδια, τεχνικές προδιαγραφές, χρονοδιαγράμματα, κλπ.)
  • Προετοιμασία εβδομαδιαίων και μηνιαίων αναφορών
  • Συμμετοχή σε εβδομαδιαίες συνεδριάσεις προόδου και συνεδριάσεις συντονισμού

προσόντα

    Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανολόγου Μηχανικού χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού ΑΕΙ
  • Μεταπτυχιακές σπουδές θα συνεκτιμηθούν
  • Πολυετή προϋπηρεσία στον κατασκευαστικό κλάδο
  • 1-2 χρόνια προϋπηρεσία σε μελετητικό τμήμα
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office, cloud computing platforms καθώς και Autocad
  • Εργασιακή εμπειρία στην κοστολόγηση έργων σε διαγωνισμούς
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ταυτόχρονης διαχείρισης πολλαπλών θεμάτων, με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια

Πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη θεση του Μηχανολόγου Μηχανικού είναι η ιδανική για την συνέχιση της επαγγελματικής του καριέρας;

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες και να ζητήσεις την Έλενα Βλάχου. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.