μηχανικός πωλήσεων in αθήνα

Επικοινωνία
ilia lymberopoulou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
μηχανικοί, βιομηχανία & logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
12667
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Eίσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με εμπειρία στις B2B πωλήσεις;

Θες να κάνεις το επόμενό σου βήμα ως Μηχανικός Πωλήσεων σε μία από τις κορυφαίες εταιρίες στο χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού;

Αν η απάντησή σου είναι ναι, τότε αυτή η ευκαιρία σε ενδιαφέρει!

παροχές

Η εταιρία προσφέρει στον Μηχανικό Πωλήσεων τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Σύστημα bonus
  • κινητό & laptop
  • ιδιωτική ασφάλιση & συνταξιοδοτικό πρόγραμμα

αρμοδιότητες

Τα καθήκοντα του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:

  • ανάπτυξη νέου πελατολογίου - χονδρέμποροι ηλεκτρολογικού υλικού, τεχνικές εταιρείες ή ελεύθερους επαγγελματίες ηλεκτρολόγους
  • εξυπηρέτηση πελατών για τυχόν περαιτέρω ανάγκες πελατών και παρακολούθηση των έργων αυτών
  • προώθηση των υπαρχόντων και νέων προϊόντων της εταιρείας και προτάσεις για βελτιωμένες και tailor-made λύσεις
  • προετοιμασία και υποβολή τεχνικών και οικονομικών προτάσεων στους πελάτες
  • παρακολούθηση αγοράς και ανταγωνισμού και προτάσεις ενεργειών πώλησης
  • συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών

προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:

  • 2-5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε B2B πωλήσεις είτε από τον χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού, είτε από μεγάλες εμπορικές επιχειρήσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Καλή γνώση αγγλικών και MS Office
  • Δυναμική και οργανωμένη προσωπικότητα
  • Ανάγκη για εξέλιξη και μάθηση

πληροφορίες

Ήλια Λυμπεροπούλου
2106770523

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.