μηχανικός κτηριακού αυτοματισμού - θεσσαλονίκη

Επικοινωνία
Έλενα Βασιλείου, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
θεσσαλονίκη, κεντρική μακεδονία
Κλάδος
μηχανικοί
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
34286
Τηλέφωνο
+30 2310414732

περιγραφή εργασίας

Είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός ή μηχανικός αυτοματισμού με εμπειρία σε κτηριακούς αυτοματισμούς;

Θέλεις να εξελίξεις την καριέρα σου και να γίνεις μέλος μίας ηγέτιδας εταιρείας στον κτηριακό και βιομηχανικό αυτοματισμό με μεγάλο χαρτοφυλάκιο έργων;

Αν η απάντησή σου είναι θετική, τότε περιμένουμε την αίτησή σου για την θέση Μηχανικός κτηριακού αυτοματισμού.

παροχές

Το πακέτο παροχών για την θέση Μηχανικός κτηριακού αυτοματισμού περιλαμβάνει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Μηνιαία κουπόνια διατακτικών (ticket restaurant)
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής κάλυψης για όλη την οικογένεια
  • Εταιρικό αυτοκίνητο για εταιρική χρήση
  • Εταιρικό Laptop και κινητό
  • Συνεχή εκπαίδευση

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες της θέσης Μηχανικός κτηριακού αυτοματισμού περιλαμβάνουν:

  • Κατανόηση των στοιχείων και της μελέτης του έργου κτηριακής εγκατάστασης
  • Δημιουργία κώδικα για τα συστήματα αυτοματισμού και ελέγχου σε μεγάλες κτηριακές μονάδες όπως ξενοδοχεία, νοσοκομεία, εμπορικά κέντρα, αεροδρόμια κλπ.
  • Διαμόρφωση της πλατφόρμας διαχείρισης συστημάτων αυτοματισμού
  • Προγραμματισμός εφαρμογών για τις λειτουργίες του κτηρίου (ενεργειακή κατανάλωση, ποιότητα αέρα, θερμοκρασία κλπ)
  • Επίβλεψη των ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών εργασιών του έργου σε κτηριακούς αυτοματισμούς
  • Έλεγχος, εντοπισμός σφαλμάτων και εγκατάσταση του συστήματατος στις εγκαταστάσεις του πελάτη
  • Εκπαίδευση και υποστήριξη των πελατών στις λειτουργίες του συστήματος
  • Αναβάθμιση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη υφιστάμενων συστημάτων αυτοματισμού σε κτηριακές εγκαταστάσεις
  • Συνεργασία με την ομάδα μελετητών και σχεδιαστών καθώς και με τον Project Manager
  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και συνεργάτες για την επιτυχή ολοκλήρωση του έργου
  • Παρακολούθηση του έργου σε κάθε στάδιο και διασφάλιση της ορθής εκτέλεσης των διαδικασιών
  • Πρετοιμασία του τεχνικού φακέλου του έργου σε συνεργασία με τον Project Manager

προσόντα

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Μηχανικός κτηριακού αυτοματισμού θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ηλεκτρολόγου μηχανικού ή μηχανικού αυτοματισμού ή μηχανικού υπολογιστών
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση μηχανικού κτηριακού αυτοματισμού
  • Εμπειρία προγραμματισμού σε building management systems
  • Εμπειρία σε εφαρμογές των εταιριών: Siemens, Honeywell, Johnson controls, Schneider, Tridium, Distech, θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση προγραμματισμού σε επίπεδο διαχείρισης σταθμών αυτοματισμού
  • Άριστη γνώση αγγλικών προφορικά και γραπτά
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών σε περιβάλλον Windows και εφαρμογές MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών πανελλαδικά βάσει απαιτήσεων των έργων
  • Δυνατότητα εργασίας με έδρα Θεσσαλονίκη ή Αθήνα

δεξιότητες

  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες διαχείρησης χρόνου και οργάνωσης
  • Επίλυση προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα

εμπειρία

Τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση

Μην χάσεις την ευκαιρία να διεκδικήσεις την θέση του/της Μηχανικού κτηριακού αυτοματισμού.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά Δευτέρα εως και Παρασκευή και ώρες 09:30-17:30 την Έλενα Βασιλείου στο +30 694 078 1825.Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.