ηλεκτρολόγος μηχανικός - αθήνα

Επικοινωνία
vasiliki mavrokefalou, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
μηχανικοί βιομηχανία logistics
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
19410

Περιγραφή εργασίας

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Πολυτεχνικής Σχολής ; Διαθέτεις εμπειρία σε ηλεκτρομηχανολογικά συστήματα με έμφαση στην διαστασιολόγηση Η/Ζ και UPS ; Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και χρονοδιαγραμμάτων, τότε, ίσως, η θέση του ηλεκτρολόγου μηχανικού σε μια από τις πιο αναγνωρισμένες εταιρείες τηλεπικοινωνιακών παρόχων είναι για εσένα!

παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού στον τομέα των τηλεπικοινωνιών τα κάτωθι:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση

αρμοδιότητες

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού στον τομέα των τηλεπικοινωνιών είναι:

  • Ο σχεδιασμός & η υλοποίηση διατάξεων ηλεκτροδότησης και εφεδρικής τροφοδοσίας
  • Ο σχεδιασμός & η υλοποίηση διατάξεων γείωσης και προστασίας από υπερτάσεις
  • Ο σχεδιασμός & η υλοποίηση  συστημάτων κλιματισμού και ψύξης εξοπλισμού
  • Η υποστήριξη για την ορθή λειτουργία και την αποκατάσταση βλαβών των ανωτέρω συστημάτων στα σημεία του δικτύου της εταιρείας
  • Διαχείριση συστημάτων πυροπροστασίας/πυρασφάλεια των κέντρων εκπομπής
  • Στενή συνεργασία με την ομάδα του τμήματος σχεδιασμού & υποστήριξης του δικτύου της εταιρείας

προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Πτυχίο ηλεκτρολόγου μηχανικού Πολυτεχνικής Σχολής
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 έτων σε ηλεκτρομηχανολογικά συστήματα με έμφαση σε: (1) διαστασιολόγηση Η/Ζ και UPS για αδιάλειπτη τροφοδοσία κρίσιμων φορτίων, (2) σχεδιασμό διατάξεων μεταγωγής ηλεκτρικής τροφοδοσίας & σχετικών αυτοματισμών, (3) σχεδιασμό ηλεκτρολογικών πινάκων χαμηλής τάσης
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ευελιξία και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Προσαρμοστικότητα και όρεξηγια εκμάθηση νέων τεχνολογιών
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

Είμαι η Βάσια Μαυροκέφαλου και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες.#jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.