εκπρόσωπος εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα - αθήνα

Επικοινωνία
Ευτερπη Μαρια Παλαμουτση, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
εποχική

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
εξυπηρέτηση πελατών
Τύπος εργασίας
εποχική
Κωδικός θέσης εργασίας:
24328
Τηλέφωνο
+30 6940891520

περιγραφή εργασίας

Διαθέτεις αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε ρυθμίσεις ληξιπρόθεσμων οφειλών στον τηλεφωνικό τομέα και θέλεις να εργαστείς σε ένα οργανωμένο πολυεθνικό περιβάλλον εταιρείας διαχείρισης απαιτήσεων ως εκπρόσωπος εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα ; Είσαι επαγγελματίας του κλάδου, με κριτική ικανότητα και διαπραγματευτικές δεξιότητες και θέλεις να εξελιχθείς στο αντικείμενο των ληξιπρόθεσμων οφειλών; Αν η απάντηση είναι ναι, τότε δεν έχεις παρά να μας στείλεις το βιογραφικό σου για την θέση  του εκπροσώπου  εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα.

παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του/της εκπροσώπου εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα προσφέρει:

  • ένα σύγχρονο πολυεθνικό εργασιακό περιβάλλον με ανταγωνιστικές μισθολογικές αποδοχές
  • bonus επιβράβευσης σύμφωνα με την απόδοση της παραγωγικότητας
  • συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση σύμφωνα με την πολιτική της πολυεθνικής εταιρείας
  • εύκολη πρόσβαση μέσω ΜΜΜ
  • ασφαλές περιβάλλον εργασίας σύμφωνα με τις προδιαγραφές ασφαλείας που έχουν οριστεί εν μέσω covid-19

αρμοδιότητες

Στην θέση του/της εκπροσώπου εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα, οι κύριες αρμοδιότητές σου είναι:

  • η διαχείριση των ανατεθειμένων υποθέσεων μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας
  • η διαπραγμάτευση με οφειλέτες οριστικής καθυστέρησης και Ν3869
  • η τηλεφωνική επικοινωνία ανά στάδιο ρύθμισης
  • η διερεύνηση πραγματικής δυνατότητας αποπληρωμή και περιουσιακής κατάστασης οφειλετών
  • ο συντονισμός νομικών ενεργειών
  • ο προγραμματισμός ραντεβού για την υπογραφή των απαιτούμενων συμβάσεων

προσόντα

Για τη θέση του/της εκπροσώπου εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα  χρειάζεται να διαθέτεις:

  • πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • εξοικείωση με τεχνολογικά συστήματα και πλατφόρμες

δεξιότητες

  • πελατοκεντρική προσέγγιση
  • επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • αναλυτική σκέψη και κριτική ικανότητα

εμπειρία

  • εργασιακή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ρυθμίσεων είναι απαραίτητη

Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση του/της εκπροσώπου  εξερχόμενων κλήσεων χρηματοπιστωτικού τομέα μπορείς να κάνεις την αίτησή σου τώρα!

Για παραπάνω πληροφορίες εφόσον έχεις κάνει την αίτηση σου, κάλεσε στο +306940891520  και ζήτησε την ζητήσετε την Ευτέρπη Παλαμουτσή  ή μέσω email στο epalamoutsi@randstad.gr.

#clientservicesgr

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.