βοηθός λογιστή - μαρούσι

Επικοινωνία
Κατερίνα Σαραντοπούλου, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
μαρούσι, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
30519
Τηλέφωνο
2166001365

περιγραφή εργασίας

Έχεις εργαστεί ως βοηθός λογιστή/στρια σε ένα οργανωμένο λογιστήριο;

'Εχεις ολοκληρώσει τις σπουδές σου στην λογιστκή ή στα οικονομικά;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε ίσως σε ενδιαφέρει ένας ρόλος βοηθού λογιστή/στριας όπως ο παρακάτω!

Ο πελάτης μας είναι ηγέτιδα εταιρεία στον χώρο της υγειονομικής περίθαλψης που αναζητά έναν/ μία βοηθό λογιστή/στρια! Τότε κάνε την αίτηση σου τώρα!

παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του βοηθού λογιστή/στριας παρέχει:

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής σταδιοδρομίας και εξέλιξης

αρμοδιότητες

Ως βοηθός λογιστή/στρια θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • καταχώρηση λογιστικών εγγραφών
  • καταχώρηση τιμολογίων και παραστατικών
  • ενημέρωση και έλεγχος υπολοίπων πελατών
  • συμμετοχή στην προετοιμασία για την σύνταξη του ισολογισμού
  • συμμετοχή στις διαδικασίες Reporting

προσόντα

Για να διεκδικήσεις την θέση του βοηθού λογιστή/στριας θα πρέπει να έχεις :

  • Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης AEI σε Accounting/Finance
  • Μεγάλη ευχέρεια στη χρήση προγραμμάτων Ms Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

δεξιότητες

  • ακεραιότητα
  • ομαδικότητα
  • αναλυτική σκέψη
  • οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • ικανότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

εμπειρία

  • 2-3 έτη  εμπειρίας σε ανάλογη θέση
  • γνώση Entersoft Business Suite

απαιτούμενη εκπαίδευση

  • TEI
  • AEI

Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση βοηθού λογιστή; Μπορείς να ζητήσεις τη Σαραντοπούλου Κατερίνα ή να καλέσεις στο 2166001365 ή να στείλεις email στο ksarantopoulou@randstad.gr. Κάνε την αίτησή σου τώρα!

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.