βοηθός λογιστή - λαμια

Επικοινωνία
george spathis, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
λαμια, στερεά ελλάδα
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
16619

Περιγραφή εργασίας

Έχεις κάνει τα πρώτα σου βήματα ως βοηθός λογιστή και είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου; Είσαι από την πόλη της Λαμίας και θέλεις να μπεις σε μια καλά οργανωμένη εταιρεία, με προοπτικές εξέλιξης;

Τότε η παρακάτω θέση σίγουρα θα σε ενδιαφέρει!

παροχές

Σε περίπτωση που είσαι ο βοηθός λογιστή που θα προσληφθεί, τότε θα έχεις:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σταθερό και δυναμικό περιβάλλον

αρμοδιότητες

Στη θέση του βοηθού λογιστή, οι αρμοδιότητές σου θα είναι να:

  • Υποστηρίζεις την καταχώρηση και την επεξεργασία όλων των  τύπων ημερολογιακών εγγραφών (έξοδα, πάγια,  έσοδα) στο σύστημα SAP.
  • Συμβάλλεις στον έλεγχο και στην αντιπαραβολή των λογαριασμών της εταιρείας (προμηθευτές, και τους τραπεζικούς λογαριασμούς) για την διασφάλιση της συμφωνίας αυτών.
  • Διασφαλίζεις την τήρηση των πολιτικών και διαδικασιών της εταιρείας και να υποστηρίζεις τις εσωτερικές διαδικασίες ελέγχου του τμήματος.
  • Βοηθάς στον έλεγχο και στην επεξεργασία των τιμολογίων και των πληρωμών στο σύστημα SAP.
  • Συνεργάζεσαι και επικοινωνείς με τις αρμόδιες φορολογικές αρχές και τους δημόσιους οργανισμούς, μεριμνώντας την συμμόρφωση της εταιρείας με την σχετική νομοθεσία.
  • Παρακολουθείς και διατηρείς το φυσικό και ηλεκτρονικό αρχείο του τμήματος.

προσόντα

Για να διεκδικήσεις τη θέση του βοηθού λογιστή θα πρέπει να έχεις:

  • Πτυχίο στον τομέα της Λογιστικής ή Οικονομικών
  • Τουλάχιστον 1 έτος προηγούμενης εργασιακής εμπειρίας σε σχετικό τομέα, κατά προτίμηση σε εταιρικό περιβάλλον
  • Καλή γνώση των ελληνικών λογιστικών προτύπων, του ΦΠΑ και των φορολογικών κανονισμών και αρχών
  • Έμπειρία στη χρήση του MS Office
  • Γνώση του SAP ERP System θα θεωρηθεί προσόν
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Κατοικία ή επιθυμία εργασίας και μετακίνησης στη Λαμία
  • Κίνητρο Προσωπικής ανάπτυξης και έμφαση στην αποδοτικότητα
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσανατολισμός της εξυπηρέτηση πελατών

Αν πιστεύεις ότι ανταποκρίνεσαι στις απαιτήσεις της παραπάνω θέσης βοηθού λογιστή, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Εύα Στάμου στο 2106770523

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.