βοηθός λογιστή - ασπρόπυργος

Επικοινωνία
Ευγενία Πλιάτσικα, Randstad Hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
ασπρόπυργος, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
34591
Τηλέφωνο
2310414731

περιγραφή εργασίας

'Εχεις ολοκληρώσει τις σπουδές σου στην λογιστκή ή στα οικονομικά; Έχεις εργαστεί ως βοηθός λογιστή/στρια σε ένα οργανωμένο λογιστήριο;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε ίσως σε ενδιαφέρει ένας ρόλος βοηθού λογιστή/στριας όπως ο παρακάτω!

Ο πελάτης μας, θυγατρική εταιρεία Ιταλικού βιομηχανικού ομίλου, αναζητά έναν/ μία βοηθό λογιστή/στρια στον Ασπρόπυργο

Εάν έχεις εμπειρία ως βοηθός λογιστή/στρια τότε κάνε την αίτηση σου τώρα!

παροχές

Για τη θέση του/της Βοηθού Λογιστή η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ένα άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ασφάλιση

αρμοδιότητες

O/η Βοηθός Λογιστή αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή και οι αρμοδιότητες που θα έχει, είναι:

  • Τήρηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
  • Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και όλων των λογιστικών εγγράφων στη βάση δεδομένων
  • Έλεγχος και ενημέρωση των καρτελών πελατών και προμηθευτών
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και αναφορές εσόδων – εξόδων
  • Εισπράξεις και εξοφλήσεις οφειλών
  • Συμφωνίες με πελάτες και προμηθευτές για τυχόν ανεξόφλητα τιμολόγια
  • Έλεγχος καθημερινών εισπράξεων πελατών
  • Reporting διοίκησης

προσόντα

Ο/η Βοηθός Λογιστή που θα στελεχώσει την θέση θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση (σε λογιστήριο) με βιβλία Γ' κατηγορίας
  • Καλή γνώση και εμπειρία βιβλίων Γ' κατηγορίας, φορολογίας εισοδήματος νομικών και Φυσικών προσώπων, Κ.Φ.Α.Σ., Φ.Π.Α. ,ΕΛΠ, ΔΛΠ κλπ
  • Καλή γνώση Ε.Γ.Λ.Σ.
  • Καλή γνώση Excel της Microsoft Office
  • Εμπειρία χρήσης προγραμμάτων ERP, ιδανικά Microsoft Navision
  • Γνώση εργατικών – ασφαλιστικών και χειρισμού λογισμικών μισθοδοσίας
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας, γνώση και της Ιταλικής θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Εμπειρία στο Reporting διοίκησης
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα

δεξιότητες

  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός

εμπειρία

2 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε ανάλογη θέση

Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση του/της βοηθού λογιστή; Μπορείς να ζητήσεις την Ευγενία Πλιάτσικα ή να καλέσεις στο 6952221005 να στείλεις email στο epliatsika@randstad.gr. Κάνε την αίτησή σου τώρα!#accountingpositions

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.