βοηθός λογιστή in αθήνα

Επικοινωνία
george spathis, randstad hellas
Τύπος εργασίας
μόνιμη

Τοποθεσία
αθήνα, αττική
Κλάδος
οικονομικά & λογιστική
Τύπος εργασίας
μόνιμη
Κωδικός θέσης εργασίας:
12139
Κάντε την αίτηση σας τώρα!

Περιγραφή εργασίας

Έχεις εργαστεί 1-3 χρόνια ως βοηθός λογιστή σε γραφείο ή σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας και ψάχνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Επιθυμείς να μπεις σε εταιρεία εμπορίας νέων τεχνολογιών με μεγάλες προοπτικές εξέλιξης;

Τότε, αν διαθέτεις τα παρακάτω, περιμένουμε την αίτησή σου!

παροχές

Η εταιρία παρέχει τα ακόλουθα στον βοηθό λογιστή:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας

αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητές σου ως βοηθός λογιστή θα περιλαμβάνουν τα παρακάτω:

  • Καταχώρηση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγραφών
  • Διαχείριση Πελατών & προμηθευτών
  • Διεκπεραίωση Λογιστικών και διάφορων διοικητικών θεμάτων
  • Έλεγχος παραστατικών
  • Γενικές εργασίες λογιστηρίου
  • Εγγραφές ταμείου
  • Αρχειοθέτηση

προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του βοηθού λογιστή, θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ Λογιστικής
  • Εμπειρία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Αριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας, τόσο προφορικά, όσο και γραπτά
  • Άριστη γνώση ΜS Office, ιδιαίτερα σημαντική η γνώση Excel Γνώση λογιστικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές διεξιότητες
  • Επαγγελματισμός – συνέπεια- οργάνωση
  • Υπευθυνότητα - οργανωτική ικανότητα
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής

Αν διαθέτεις όλα τα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σου Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε τον Γιώργο Σπαθή στο 2106770523

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.